Cilt Güzellik Rehberi
Son Eklenenler
Öksürük Şurubu Çayı
Aft Neden Çıkar ve Tedavisi
Düş Çürüklerine Doğal Tedavi
Mutfağınızda Limon Mucizesi
60 Sn. Uykuya Dalma Tekniği
Kabartma Tozunun Mucizesi
Ev Yapımı Ketçap
Vücudunuza Detox Yapın
Kendi Diş Doktorunuz Olun
14 Günde 11 Kilo
Karın Şişkinliğine Son
5 Adımda Çürüklerden Kurtulun
1 Haftada Saç Uzatma
Doğal Saç Boyası
Göbek Yağalarından Kurtulun
Kilo Vermek İçin Su İçin
Cildinize Doğal Parıltı
Hasar Gören Saçlara Çözüm
Doğal Viagra
Kilo Verdiren İçecek
Kendi Diş Hekimin Ol
Cilt Bakımı
Kişisel Bakım ve Sağlık
Kusursuz Makyaj
Göz Altı Morlukları İçin Maske
E Vitaminli Cilt Bakım Maskesi
Kırışıklıklar İçin Civan Perçemi Maskesi
Cilt Lekelerine Boza Maskesi
Botoks Etkisi Yapan Maske
Cilt Lekelerine Evde Yapabileceklerimiz
Cilt Lekelerine Son
Siyah Noktalar İçin Bitkisel Maskeler
Bitki Yağlarıyla Cilt Bakımı
Peeling İle Cildiniz Genç Kalsın
İltihaplı Sivilce Ve Akneler
Cilt Lekeleri Artık Sorun Değil
Cilt Sıkılaştırıcı Bitkisel Maske
Cildiniz İçin Yeşil Mucize
Cilt Bakımında Doğru ve Yanlışlar
Cilt Tipine Göre Cilt Bakımı
Cilt Bakımını Evde Kendiniz Yapın
Çikolatalı Cilt Bakımı
Böğürtlenle Cilt Bakımı
Cilt Bakım Maskeleri
Cilt Bakımı İçin İnci Tozu Maskesi
Meyvelerle Cilt Bakımı
Erkekler İçin Cilt Bakımı
Elma İle Cilt Bakımı
Elma Sirkesi İle Doğal Güzellik
Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı
Cilt Lekelerine Karbonla Kurtulun
Cilt Bakımında Faydalı Doğal Ürünler
Ünlülerin Güzellik Sırları
Suna DUMANKAYA "Güzellik Sırları"
Cilt İzlerinin Tedavisinde Yeni Yöntem
Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç Duyar
Cilt Bakımı İçin Limon
Çatlaklara Cilt Bakımı
Cilt Kırışıklıkları İçin Maske Tarifleri
Çiller İçin Cilt Bakımı
Kış İçin Cilt Bakımı
Lazer Epilasyon
Dudak Bakımı Ve Makyaj Önerileri
Göz Şekline Göre Makyaj
Sivilce ve Akneler İçin Cilt Maskeleri
Siyah Noktalar İçin Cilt Bakımı
Sivilcelere Ayva Çekirdeği
Cilt Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler
Yorgun Cilt İçin Bakım Maskesi
Göz Çevresi Bakımı
Saç Bakımı
Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözüm
Parlak Saçlar İçin Bakim Kürü
Saç Bakımını Evde Kendiniz Yapın
Bob Kesim - Saç Modeli
Menekşe Yağı İle Saç Bakımı
Burçların Saç Rehberi
Boyalı Saçların Bakımı
Mevsime Göre Saç Bakımı
Saç Bakımı
Saçlara Doğal Bakım
Saç Dökülmesi ve Reçeteler
Saç Modelleri
Saç Tipine Uygun Bakım Önerileri
Saçlarınızın Sağlık Kaynağı Mutfağınızda Gizli
Vücut Bakımı
Vücut Sağlığı ve Püf Noktaları
Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolu
Süt Kesiği İle Vücut Bakımı
Demet Kutluay Kakula Çayı
Orlistat İle Zayıflama
İnce Bir Gelin Olmanız İçin 7 Altın Anahtar
Şişkinlik İçin Ne Yapmalı
Aç Kalmadan Haftada 2 Kilo
Bölgesel Zayıflama
Ayva Göbek
Yorgunluğa Nar
Cesur ve Seksi Olun
Bölgesel Yağlardan Kurtulun
Gelinlik Modelleri
Doğru Mayo Hangisi ?
Kalça ve Basenler Nasıl Zayıflar
Giysilerle Zayıf Görünümün 6 Yolu
Gebelikte Vücut Bakımı
Deodorant Nasıl Kullanılır?
İş Yerinde Bel İnceltme
Sıkı Kalçalar İçin 13 Bardak Su
Güneş Yanığı İçin Bakımlar
Şifalı Bitkiler ve Cildimiz
Cilt Tipine Göre Bronzlaşma
Vücut ve Cilt Güzelliği Orantısı
Pürüzsüz Bir Beden İçin...
Pürüzsüz Dirsekler İçin...
4 Harekette Güzel Göğüsler
Selülite Son Vermenin 5 Basit Yolu
Yaz İçin Cilt Bakım Önerileri
El, Ayak ve Tırnak Bakımı
Yaşlanma Saatini Yavaşlatın
Verdiğimiz Kiloları Geri Almayalım
Zayıflamanın Altın Kuralı
10 Günde 5 Kilo Diyeti
Göbek Eriten Diyet
Anti-Aging
Evde El ve Ayak Bakımı
Bitkisel Yağların Psikolojik Etkileri
Linkler
Doğadan Gelen Güzellik
Bitkiyle Bakım
Cilt Bakımı ve Sağlık Rehberi
İletişim
İletişim


İLTİHAPLI SİVİLCE VE AKNELER

İltihaplı Sivilce Ve Akneler - Sivilce Maskeleri - Peelingİltihaplı Sivilce Ve Akneler İçin Maske Tarifleri:

Bir miktar marul yaprağını iyice yıkayıp mikserde sıkıp özsuyu ile birlikte sabah ve akşam sivilceli bölgeye sürün. Sivilceler geçene kadar işleme devam edilir.
Bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı eklenip, kaynatılır. Süzüldükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürülür.

- 1 turp kabuklarıyla birlikte rendelenir. Şişeye doluncaya kadar rendelenmiş turp ile doldurulur. Daha sonra içine elma sirkesi ilave edilir. Bir hafta sıcak bir yerde bekletilir. Karışım hazır olunca her defasında çalkanarak sabah akşam sivilceli bölgeye sürülür. Uygulama cilt sivilcelerden temizlenene kadar devam eder.

- Bir miktar taze dokuzdonlu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak elde edilen özsuyu sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı ardıç katranı iyice karıştırıldıktan sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir miktar tıbbi ayı sarımsağı yaprağı veya soğanları iyi­ce yıkanıp temizlendikten sonra ince ince, doğranıp bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf ispirto eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere si­vilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar de­vam ettirilir.

- Bir litre suyun içine dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı andız otu kökü ve yine bir çorba kaşığı ince kı­yılmış andız otu yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzü­lerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli böl­geye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir su bardağı kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı ince kıyılmış kafesli sapsız diken katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek yansı sabah diğer yarısı ise akşam üzeri içilir.

- Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı huş ağacı kat­ranı iyice kanştınldıktan sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı ince kıyılmış cin saçı (eftimon/kuskut) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek si­vilceli bölge bu suyla yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.- Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış taze ceviz yap­rağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Yarım litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç koyun otu katılıp içindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kaynatılıp el­de edilen lapa sivilceli bölgenin üzerine sürülür. İltahaplı sivilcelere çok faydalıdır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir litre soğuk suyun içine bir avuç ince kıyılmış taze hin­diba kökü katılır, oniki saat bekletilip, kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı asidborik iyi­ce karıştırıldıktan sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir çay fincanı soğuk suyun içine bir çay kaşığı ince kı­yılmış taze hindiba kökü katılır, oniki saat bekletilip, kaynatıl­masının ardından süzülerek yansı kahvaltıdan yarım saat önce, diğer yansı ise kahvaltıdan yarım saat sonra içilir. Bu durum si­vilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Yarım litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç çiriş otu kökü katılıp içindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kaynatılıp elde edilen lapa sivilceli bölgenin üzerine sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kı­yılmış taze şahtere otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek­lendikten sonra süzülerek günde üç öğün tekrarlanarak içilir.. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir litre suyun içine bir avuç ıhlamur atılıp kaynatılması­nın ardından süzülerek, sıcak ıhlamurlu suyun içine batırılacak küçük bir havluyla sivilcelerin üzerine kompres yapılır. Bu du­rum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir su bardağı kaynar suyun içine iki çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi İçin kısa bir süre beklendikten sonra sü­zülerek içilir. Bu çay günde dört kez tekrarlanır. Bu durum sivil­celer geçene kadar devam ettirilir.- Bir litre suyun içine bir avuç papatya atılıp kaynatılması­nın ardından süzülerek, sıcak ıhlamurlu suyun içine batırılacak küçük bir havluyla sivilcelerin üzerine kompres yapılır. Bu du­rum sivilceler geçene kadar devam etti

- Yarım litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç çörek otu katılıp içindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kay­natılıp elde edilen lapa sivilceli bölgenin üzerine sürülür. Bu du­rum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir miktar taze köpekdili yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak elde edilen özsuyu sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kı­yılmış taze kestane çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez. sabah ve akşam ol­mak üzere sivilceli bölgeye sürülür.

- Bir litre suyun içine bir miktar şalgam atılıp kaynatıldıktan sonra suyun içinden alınarak ezilmek suretiyle lapası yapılıp sivilce­li bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Bir cezvenin içine yanm su bardağı sirke, bir çay kaşığı ince kıyılmış nar kabuğu, yine bir çay kaşığı şap ve bir çay bar­dağı su katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

- Yarım su bardağı domates, iki çorba kaşığı saf ispirto ve iki çay kaşığı gliserin hepsi bir arada iyice karıştırıldıktan sonra, gün­de iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür.

- Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir tatlı ka­şığı keçisakalı ile bir çorba kaşığı vazelin veya saf inekyağı karıştırılıp sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.Yorum Ekle
Konu İLTİHAPLI SİVİLCE VE AKNELER  
Ad Soyad  
e-mail  
Yorum  
         
     faruk toprak
yuzumde cikan sivilcelerin ardindan mor lekeler kaliyor ne kullandiysam gitmedi bu durumda ne yapmaliyim lutfen olumlu bir cevap
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

orhan
slm arkdşlr benim cildim çok yağlı olduğu için arada bi sivilce çıkıyor sivilce gibi kırmızı bişey çıkıyor sıkıyorum içindende bişey çıkmıyor sıktıkça büyüyor bunun tedavisi yokmu neden böylr oluyor alerjidenmi yoksa ssitrestenmi tşkr ederim ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

özlem mavi
yüzüm karma cilt sivilcem var nasıl geçer
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kübra
ben 13 yaşındayım ve sivilcelerimden çok rahatsızım yağlı bir cildim var . bu site bana çok yardımcı oldu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sema
arkadaşlar kahve cilde çok iyi geliyor ztn bu sivilcelerin hepsi kan dolaşımının düzenli olmammasındn kaynaklanıyo ve kahvede kan dolaşımını etkiliyor
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

semra
merhabalar benmyuzumde nokta kadr bi gözenek var içide siyah senelerdr var ne yaptıysam cıkmıo içindeki siyahlık ne yapabilirim lütfen önerinize ihtiyacım var
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sevilay
sivilcelerim ne yaptıysam geçmedi. hatta daha da çoğaldı. bir ara geçiyor gibi oluyor ama tekrar çıkıyor. acaba kafama çok taktığım için mi. yaşım 17 ve ben hala bunlarla uğraşıyorum. cildim karma. sivilceler geçtikten sonra kesin leke kalıyor. cildim çok soluk ve aşırı mat. ne yapmam gerekiyor??
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HATİCE DEMİRHAN
en basit yöntem enginar suyu enginar tüketmeli çünkü içten gelen karaciğer yağlanmasıyla doğrudan ilgilidirzaman geçermeden doktorunuza gitmelisinizcildimde geçmesini istiyorsan kükürtlü sabunöneririm
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

safgtdg
Ben doktor kremleride kullandım kükürtlü sabun da kullandım özel sabun vs. vs. hiç birşeye yaramadı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zehra
arkadaşlar sivilceler için her sabaha yüzünüzü bol bol yıkayın ve size bazı doğal sabunlar önereceğim bu sabunlardan 1 tanesini haftada 2 gün kullanın kullandıktan sonra ise nemlendirici sürün size önereceğim sabunlar zeytinyağlı defne sabunu zeytinyağlı sabun veya bıttım sabunu bıttım sabununu turuncu renktekinde alacaksınız bu ürünlerin üzerinde mehmet aydın dan doğal sabunlar yazması lazım ona göre alın inşallah size bir faydası dokunur
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zeliha yildiz
ben 31 yaşındayım ama yüzü karma cilt sivilcelerim çok rahahsız çok yağlı bir cildim var. clean ve avon ve anem daha düzenli olmammasında ben yüzü çok cilt sivilce kötü oldugunu çok sıkıldım rahatsız var bir şey cevap
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Enes yüce
Merhaba ayni sorun bendede var yardimci olun ya kurtulmak istiyorum sivilcelerden sokak yasani kalksin benden disari cikamiyorum sivilce yüzünden rahat oluyorum mücadele etmek istiyorum yardim edin.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
      
Sitemizdeki makaleler internet ve çeşitli dergilerden faydalanılarak hazırlanmıştır. Bilgilendirme amaçlı bir sitedir.
Bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından kaynaklanan sorunlardan www.ciltguzellikrehberi.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.
İletişim
Güzellik Sırları, Cilt Bakımı ve Sağlık Rehberi, Bitkisel Bakım