in

Kaş Aldıktan Sonra Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı?

Kaş Alımı Sonrası Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı

Kaşları almak kesinlikle çok heyecan verici aktivite değildir ve daha da kötüsü kaş alınan bölgede sivilce çıkmasıdır. Bu mücadeleden bıktıysanız kaş aldıktan sonra sivilce çıkmaması için neler yapılması gerektiğiyle ilgili bu yazımız işinine yarayacak.

Kaşları aldıktan sonra açıkta kalan kıl köklerine bakteri bulaştığında kaş bölgesinde sivilceler oluşabilir. Bunun sayısız nedeni olabilir, ancak en olağan şüphelilerden ikisi, kirli bir cımbız seti kullanmak veya kaşları aldıktan hemen sonra kaşlarınıza dokunmaktır. Endişelenmeyin, eğer çok geç kalınmamışsa sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Kaş alımı sonrası ortaya çıkabilecek sivilcelerle başa çıkmak için birkaç gün üst üste en az on dakika boyunca kaşlarınızın üzerine arındırıcı bir maske sürmeniz tavsiye edilir. Bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırılmış yaklaşık iki yemek kaşığı hint kili (indian healing clay) karışımı iyi iş görür. Bu tarif aynı zamanda harika bir doğal leke gidericidir. Ek olarak, kaşların etrafında ortaya çıkabilecek sorunları daha da kötüleştirebilecek fazla yağları emmesi için bir temizleme toneri kullanmak da yardımcı olacaktır.

Cımbızdan sonra sivilce olmamasının çözümü, kaş alımı öncesi ve sonrası tamamen doğru bir bakım uygulamaktır. Kaş aldıktan sonra sivilcelerin çıkmaması için aşağıdaki adımları izleyin.

Kaş Aldıktan Sonra Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapılmalı?

A. Kaş Alımı Öncesi

1. Yüzünüzü yıkayın

sivilce çıkmaması için kaş alımı öncesi yüzünüzü yıkayın

Hafif bir cilt temizliyici kullanarak yüz yıkamak, potansiyel olarak gözenekleri tıkayan bakterilerin temizlenmesini sağlar.

2. Pul pul dökülün

sivilce oluşmaması için kaş alımı öncesi kaşlarınızı pul pul dökün

Yüzünüzü yıkadıktan sonra, eksfoliye edici bir ürün kullanarak ölü deri hücrelerini temizlemek için kaşlarınızın çevresinin nazikçe ovalayarak pul pul dökülmesini sağlayın.

3. Cımbızınzı temizleyin

sivilce olmaması için kaş alımı öncesi cımbı temizleyin

Kaşlarınızı almadan önce, sterilize etmek için cımbızlarınızı toner veya hidrojen peroksit ile temizleyin.

4. Kaşlarınıza bebek pudrası sürün

sivilce olmaması için kaş alımı öncesi bebek purası sürün

Kaşlarınıza yakın bölgelerdeki gazla yağı emmesi için kaşlarınızı almadan hemen önce kaşlarınıza bebek pudrası sürmeniz tavsiye edilir.

B. Kaş Alımı Sonrası

1. Yağsız bir nemlendirici sürün

sivilce oluşmaması için kaş alımından sonra yağsız bir nemlendirici kullanın

Aloe veya hidrokortizon krem uygulamak, sivilcelere yol açabilecek bir yağlanmaya neden olmaksızın yeni kaş alınmış cildi yatıştırır.

2. Hemen egzersiz yapmayın

sivilce çıkmaması için kaş alımı sonrasında ağır spor yapmayın

Ter atma seansları cildiniz için harikadır ve kötü toksinleri dışarı atar. Ancak terin yüzünüze bakteri bulaştırmaması için kaş adıktan sonra en az bir gün ağır antrenman yapmamalısınız.

What do you think?

Written by Ciltguzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cilt alt tonu bulma testi

Cilt Alt Tonu Testi: Sıcak, Soğuk, Nötr – Anında Öğren

Cilt Bakımı Sonrası Sivilce Çıkması Normal mi

Cilt Bakımından Sonra Sivilce Çıkması Normal mi: Bu 10 Alışkanlıktan Kurtulun