in

Orgazmın Cilde Faydaları | Orgazm Cildi Güzelleştirir mi?

Orgazm olmak cilde nasıl faydalar sağlar

Orgazmın faydaları vardır

Sizi harika hissettirmesinin yanı sıra orgazmın vücuda, özellikle de cilde birçok önemli faydaları bulunmaktadır.

Cildinizin ışıldamasını istiyorsanız belki de partnerinizle yatakta daha fazla vakit geçirmek gerekiyordur. Şimdi orgazmın cilde faydalarına tek tek bakalım.

Orgazmın cilde faydaları

1. Orgazm cildi ışıltılı yapar

Cinsel ilişki sonrası ciltteki ışıltının tam olarak nereden geldiğini merak ediyor musunuz? İlişki sırasında, vücutta akan kan hızında bir artış olur, yani oksijen taşıyan kan hücrelerinin çoğu yüze ulaşabilir.

Kan damarları genişlemeye başladığında yüzünüzde pembe bir görüntü ortaya çıkar ve artan oksijen miktarı ciltteki kollajen üretimini uyarır. Yani merhaba kolajen, hoşçakal kırışıklıklar!

2. Orgazm stresi uzaklaştırır

Hiç orgazm olmanın sizi sakinleştirdiğini fark ettiniz mi? Aslında, orgazm olmak cildin kendini korumasına yardımcı olabilir. Planned Parenthood’da 2000 yılında yapılan bir ankette, 2,632 ABD’li kadının yüzde 39’unun rahatlamak için mastürbasyon yaptığı rapor edilmiştir.

Yapılan diğer araştırmalar, kan dolaşımındaki oksitosin seviyesinin düşük olmasının, stres, gerginlik ve anksiyete bozukluklarının daha fazla olması ile ilişkili olduğunu göstermiştir. Stresli olduğunuzda, cilt gibi büyük bir organ en büyük darbeyi alabilir. Stres sadece rosacea ve sedef hastalığı gibi durumlarda ciltteki iltihaplanmayı tetiklemekle kalmaz, aynı zamanda ciltte sivilcelenmeler gibi problemlerinde ortaya çıkmasına neden olabilir.

3. Güzellik uykunuzu almanızı sağlar

Uykusuzluk ve sivilce oluşumu arasında kuvvetli bir bağlantı vardır. Bu nedenle doktorlar güzel bir cilde sahip olmak için sekiz saat uyumayı önermektedir. Derin ve uzun uykular bağışıklık sistemini güçlendirir ve iltihaplanmaları azaltır. Bu yüzden orgazm olduktan hemen sonra sırtınızı dönüp uykuya dalma  dürtüsünden yararlanın.

4. Östrojeni artırır

Michigan Üniversitesi’nde 2009 yılında yapılan bir araştırma orgazm olmanın vücuttaki östrojen seviyelerini yükselttiğini göstermiştir. Bu cilt için iyidir. Neden? Çünkü östrojenin aslında cildin yaşlanmasının önlenmesine çeşitli şekillerde yardımcı olduğu düşünülmektedir.

İlk olarak, östrojen cildin genç görünümünü koruyan bir protein olan kollajenin azalmasını önlemektedir. Aynı zamanda cildin kalın kalmasına yardımcı olur ve kırışıklıklara kırışıklıklara cildi dayanıklı tutar. Ayrıca östrojen ciltteki elastik lifler üzerinde etki gösterir ve lifleri korur. Son olarak, östrojen ciltte nemi hapsederek cildi dolgun tutar.

Sonuç olarak

Bilim, sık cinsel ilişkinin ve duygusal yakınlığın insanları mutlu ettiği fikrini desteklemektedir. Artık uykulu değilsiniz, stresten tamamen kurtuldunuz ve ışıltı saçıyorsunuz. Sabahları ağzınız kulaklarınızdaysa kimse sizi sizi suçlayamaz. Gülümsemek, insanlara kendilerinin daha genç olduğunu düşündürmek gibi harika şeylere vesile oluyor. 2016 yılında yapılan bir araştırma, insanların gülümsediklerinde aslında daha genç göründüklerini destekleyerek bu ilişkiyi doğrulamaktadır.

Orgazmın cilde faydaları ile ilgili en harika olan şey, cilt için herhangi pahalı krem ​​veya losyon kullanılmamış olunmasıdır.

Written by Ciltguzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

avokado yağı yüze nasıl sürülür faydaları nelerdir

Avokado Yağının Cilde Faydaları

aloe vera jel cilt kızarıklığına fayda eder mi

Cilt Kızarıklığı İçin Aloe Vera Kullanımı