in

Zayıf İnsanlarda Gıdı Neden Olur: 3 Temel Neden

zayıfım ama gıdım var neden

Genellikle gıdı olarak adlandırılan çene altındaki dolgunluğa sahip olmak, genellikle fazla kilolu olmakla ilişkilendirilir. Ancak zayıf ve hatta çok zayıf insanlarda bile gıdı olabilmektedir.

Gıdı görünümüne yol açabilecek çeşitli faktörler vardır. Bu faktörlerin bazıları bizim kontrolümüzdedir, bazıları ise değildir.

Çene altındaki dolgunluğun türü ve nedenine göre en iyi gıdı tedavisini belirlenir.

Egzersiz ve doğru beslenme ile sağlıklı bir kiloda olmak gıdı oluşumundan kaçınmanıza yardımcı olabilir, ancak bu, etki eden faktörlerden yalnızca biridir.

Zayıf İnsanlarda gıdı neden olur?

1. Duruş bozukluğu

duruş bozukluğu zayıflarda gıdıya neden olur

Birçok insan fark etmeyebilir, ancak duruş bozukluğu gıdıya neden olabilir. Telefona bakmaktan kambur oturmaya kadar, zamanınızın çoğunu başınızı bu pozisyonda eğerek geçirmek çene ve boyun kaslarının zayıflamasına neden olabilir. Kaslardaki bu zayıflama zamanla cildin daha gevşek olmasına da neden olabilir.

2. Genetik

kilo problemi olmayan insanlarda genetik faktörler gıgı olmasına neden olabilir

İnsanlar genellikle kilo kontrolü ve vücut duruşları üzerinde bir miktar kontrole sahiptirler, ancak kişinin kontrolü dışındaki diğer faktörler de çene altında gıdı oluşmasına neden olabilir. Buna kişinin genetiği de dahildir, çünkü ailede zayıf cilt elastikiyeti öyküsü veya çene altında fazladan yağ depolanması genellikle kalıtsal bir durumdur.

3. Yaşlanma

zayıf insanlarda yaşlılık gıdıya neden olabilir

Ek olarak, yaşlanma süreci de çene altında gıdı oluşumunu daha olası hale getirir. Bu gibi etkenler nedeniyle cilt sarkmaya başlayabilir ve yağ birikimi veya yağın yer değiştirmesi nedeniyle daha dolgun bir çene altı alanı oluşabilir.

Yukarıda açıklandığı gibi, her biri farklı bir tedavi yöntemi gerektiren cilt gevşekliği veya aşırı yağ hücreleri gıdı oluşmasına neden olabilir. Örneğin, cilt sarkmaları bazı cerrahi olmayan tedavilerle hafifçe sıkılaştırılabilir veya daha gözle görülür bir iyileşme için boyun germe ameliyatı gerekebilir.

Bununla birlikte, çene altlarında istenmeyen yağ birikmeleri olanlar için cerrahi olmayan tedaviler arasında CoolSculpting (soğuk lipofiz) ve Kybella veya daha fazla miktarda yağ azaltma ihtiyaçları olanlar için liposuction ameliyatı yer alır.

Kaynak:

https://www.dermlounge.com/cosmetic-injectables/why-do-i-have-a-double-chin-when-im-not-overweight/

What do you think?

Written by Ciltguzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yumurta akı siyah nokta maskesi

Siyah Noktalar İçin Yumurta Akı Maskesi Tarifleri

saç boyası elden ve yüzden nasıl çıkar

Saç Boyası Ciltten Nasıl Çıkar: El ve Yüz İçin 6 Yöntem